reede, 28. veebruar 2020

Hernes - kui kunstimaterjal.

Hernes kunstis
Kunstiteose sünd
See oli kolmapäeval, 26.veebruaril, kui Õnneterakesed vaatlesid - uurisid hernest ja said teada mille poolest on hernes meile kasulik. Lõpuks kasutasid Õnneterakesed hernest ka kunstistivahendina  kunstiteose loomisel. 

Nädalaga juhtub nii mõndagi

Oi vaadake!
Õnneterakeste hernehakatised 25.veebruaril.
Kui vastlapäeval, peale pühi, lasteaeda sai tuldud, oli rõõm suur, sest meie 19.veebruaril külvatud herned olid mulla seest välja tulnud. Pisikesed olid need hakatised, aga ometi pürgisid visalt valguse poole. Akna taga oli kevad ja ka aknalaua peal ärkamist tärkamist. Ja siis tulid akna taga uued ajad: rohi ei olnud enam roheline ning pungad olid jääs. Kevadine õhkkond jäi vaid aknalauale.

Reede 28.veebruar. Hernehakatistel on varesepesamaterjalist  toed.
Nüüd reedel olid Õnneterakesed aktsioonis, et korjata  sirguvatele hernekestele lume alt ja lume pealt oksakesi tugedeks, sest esimesed tublid hernetaimed hakkasid vuntsikesi sirutama.


esmaspäev, 17. veebruar 2020

Esimene külv - lillhernes

Õnneterakesed said täna käe valgeks. Kuna kõige sobivam muld, mis meil leidus oli eelmisest aastast jäänud tomatimuld, siis otsustasime oma hernekülvis teha algust lillhernega. See tundus kõige süütum. Tuleb, mis tuleb! Ja on, kuidas on! Eks aeg annab arutust. Loodame, et lillhernes ei ole nii pretensioonikas mulla suhtes, kui üle jäänud sordid: "Erme" ja "Valma" võiksid olla. Jääme huviga ootama, mis sellest välja tuleb ja kui oluline siiski spetsiaalne muld taimele on.

Et mullas oleks soojust ja niiskust, katsime poti kilega.

pühapäev, 16. veebruar 2020

Hüpotees: herneterakesed ja tarkuseterakesed ongi õnneterakesed

Ühel vesisel veebruarikuu päeval, just enne sõbrapäeva jõudis Õnneterakesteni üks vesine ja vettinud ümbrik. Kaua ta postkastis oli olnud, teab vaid ümbrik ise. Loodusjõud ei olnud teda säästnud. Küll aga oli päästetud sisu, mis tänu kilele kenasti kuiv oli. Kui ümbrik väliselt kuivanud oli, oli ka võimalik sisu uurida.  Ümbrikus olid herneterakesed... Õnneterakestest olid saanud hernesõbrad ja nüüd ootavad herneterakesed potte, mulda ning istutusaega. Õnneterakesed on igal juhul valmis oma panust andma ning hernekasvatusega tegelema hakkama, sest läbi herneterakeste jõuavad mõnedki tarkuseterad Õnneterakesteni.

Kui püstitaks hüpoteesi, mille käigus püüame teada saada seda,
kas herneterakesed ja tarkuseterakesed ongi õnneterakesed?